Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ ΝΙΚΗ

Με το δεξί ξεκίνησε η ΔΑΦΝΗ μας τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις σ΄ένα χορταστικό παιχνίδι με μια κακή διαιτησία όμως.
Το σκορ άνοιξε στο 5ο λεπτό ο Αθανασίου με απ΄ευθείας χτύπημα κόρνερ,στο 18ο λεπτό ο Μπλέτσας διπλασίασε τα τέρματά μας ενώ στο 40 αποχώρησε τραυματίας ο Ηλιάδης.Στο 44 ο
τερματοφύλακας μας Πίτκας απέκρουσε πέναλντι (από πέσιμο εκτός περιοχής,ευτυχώς υπάρχει το ανάλογο βίντεο) και στο 45 ο διαιτητής κος Χάνου απέβαλε με  2η κίτρινη κάρτα τον Αθανασίου.
Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε την Δάφνη να συνεχίζει δυνατά και να κάνει το 3-0 στο 58ο λεπτό ξανά με τον Μπλέτσα που στην ίδια φάση τραυματίστηκε και αποχώρησε.8 λεπτά αργότερα η Ανοιξιά μείωσε σε 3-1 και στο 84 σε 3-2.Στο 90 η ΔΑΦΝΗ έμεινε με 9 παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Δήμοπουλος με 2η κιτρινη.
Αξιοσημείωτο του αγώνα οι σχεδόν 10 κίτρινες κάρτες που αντίκρυσαν οι παίκτες μας σ΄ένα σχετικά ήσυχο παιχνίδι.