Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2013

ΑΕ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ- ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ 1-2

Μεγάλη εκτός έδρα νίκη για την ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ μέσα στην Ασπροβάλτα.

Σ΄ένα κακό αγωνιστικό χώρο η Δάφνη κατάφερε να προηγηθεί στο 7ο λεπτό με τον Βαγιάνα που εκμεταλλεύτηκε το λάθος του τερματοφύλακα Πετρίδη και με κοντινο πλασε έκανε το 0-1.Η Ασπροβάλτα ισοφάρισε στο 33ο λεπτό μετα από ωραία ενέργεια του επιθετικού της διδυμού,αλλά η χαρά τους κράτησε μόνο για 5 λεπτά καθώς ο Κουμάνης έδωσε στο 38ο λεπτό ξανά το προβάδισμα για την ΔΑΦΝΗ.
Το δεύτερο ημιχρονο εξελίχθηκε με την ΔΑΦΝΗ να αμύνεται μαζικά, κρατώντας σωστά τις γραμμές της και να βγαίνει μπροστά με γρήγορες αντεπιθέσεις,στην αντίπερα όχθη η Ασπροβάλτα δεν μπόρεσε να αναπτυχθεί σωστα και αναλώθηκε σε γεμίσματα που ήταν εύκολη δουλειά για τους αμυντικούς μας.

Η σύνθεση της ΑΕ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ:
προπονητής ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ
ΠΕΤΡΙΔΗΣ, ΜΠΟΥΡΣΑΝΙΔΗΣ, ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗΣ, ΚΟΣΜΑΣ, ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ(49΄ ΠΑΣΧΑΛΗΣ), ΚΟΣΜΑΣ, ΣΙΩΠΗΣ, ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ(65΄ΚΑΡΑΠΗΤΑΣ), ΝΤΟΜΠΡΟΣ, PETROV, ΣΚΟΡΔΑΣ(80΄ΕΞΑΡΧΟΣ)