Τετάρτη 4 Δεκεμβρίου 2013

2-0 ΥΠΟ ΤΟ ΦΩΣ ΤΩΝ ΠΡΟΒΟΛΕΩΝ

Με νίκη εντός έδρας και με το φως των προβολέων,καθώς ο ουρανός είχε σκοτεινιάσει
λόγω της κακοκαιρίας,προχώρησε η ΔΑΦΝΗ καθώς κέρδισε με 2-0 την ομάδα της Αρέθουσας στον Κυριακάτικο αγώνα.

Στο 42΄ ο Αθανασίου έκανε το 1-0 και στο 91΄ ο Μπλέτσας διαμόρφωσε το τελικό 2-0.
Η ομάδα της Αρέθουσας, παρόλο που έπαιζε με 10 παίκτες από το πρώτο ημίχρονο λόγω αποβολής, κατάφερε και δημιούργησε αρκετά προβλήματα στην ομάδα μας με κορυφαία τα 2 δοκάρια στο δεύτερο ημίχρονο.
Στα θετικά η επιστροφή του ποδοσφαιριστή μας Μπλέτσα,που επανήλθε μετά από τον τραυματισμό που τον ταλαιπωρούσε από την 1η αγωνιστική.
Επίσης για πρώτη φορά φέτος η ομάδα μας έβαλε περισσότερα γκολ στο 2ο ημιχρονο από τον αντίπαλό μας.

Επόμενη αγωνιστική Αρδαμέρι -ΔΑΦΝΗ την Κυριακή 08 Δεκεμβρίου στις 15:00 στο γήπεδο του Αρδαμερίου.