Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2013

ΑΕ ΚΟΡΩΝΕΙΑΣ - ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ 4-1

Βαριά ήττα με σκορ 4-1 γνώρισε η ΔΑΦΝΗ μέσα στην έδρα της ΑΕ ΚΟΡΩΝΕΙΑΣ.

Το σκορ άνοιξε για την Κορώνεια ο Καρακασίδης στο 44΄ με κοντινό πλασέ, για ν΄ απαντήσει στο επόμενο λεπτό ο Δουλγερίδης μ΄ένα σουτ κεραυνό έξω από την μεγαλή περιοχή των γηπεδούχων,
το 1-1 ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ΔΑΦΝΗ αντιμετώπισε αρκετά προβλήματα, στο 60΄ ο Καρακασίδης με κοντινή κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-1 και στο 87΄ ο Χατζαρίδης με σουτ στην κίνηση έκανε το 3-1 ύστερα απο λανθασμένη αντίδραση της άμυνας της ΔΑΦΝΗΣ.Το τελικό 4-1 σημειώθηκε στο 90΄ με σουτ του Αμανατίδη.