Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2013

ΔΑΦΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ- ΠΡΟΟΔΟΣ ΑΔΑΜ 1-1

Ισοπαλία έληξε ο αγώνας της ΔΑΦΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ με την ομάδα του ΠΡΟΟΔΟΥ ΑΔΑΜ.
Η ΔΑΦΝΗ προηγήθηκε με τον Χριστοφορίδη στο 37ο λεπτό με κοντινό πλασέ και έχασε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά της στο 45ο λεπτό όταν ο Δουλγερίδης με ωραία εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων,ένα λεπτό νωρίτερα
είχε τραυματιστεί ο Αδαμίδης συνεχίζοντας έτσι την κακοδαιμονία της ΔΑΦΝΗΣ στο θέμα των τραυματισμών (Μπλέτσας,  Αθανασίου, Μουρατίδης είναι ήδη εκτός αγωνιστικών χώρων και Πράπας, Ηλιάδης,Κουμάνης παίζουνε με ενοχλήσεις).Οι φιλοξενούμενοι από το 40ό λεπτό παίζανε με 10 παίκτες μετά την απόβολή με 2η κιτρινη κάρτα που δέχθηκε παίκτης τους.
Στο 2ο ημίχρονο είδαμε έναν επιθετικό μονόλογο της ΔΑΦΝΗΣ απέναντι στο ΑΔΑΜ.
Στο 70 όμως και ενώ οι φιλοξενούμενοι αμύνονταν μαζικά,σε μια αντεπίθεση ισοφάρισαν το σκορ σε 1-1 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα καθώς οι πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε μέχρι το τέλος η ΔΑΦΝΗ δεν έφεραν κάποιο γκολ.